Jak długo biegać i jak często? - Trening początkującego biegacza - Forum Biegacza

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo biegać i jak często?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheRijo

TheRijo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 June 2014 - 02:53 AM

Cześć, właśnie chce zacząć swoją przygodę z bieganiem w celu zarzucenia zbędnych kilogramów. Mam 189 cm wzrostu i ok 110 kg wagi. Ale kompletnie nie mam pojęcia ile biegać i jak często. Czy ktoś może mi pomoc w doborze czegoś w stylu "planu treningowego". Wiem ze trening powinien trwać conajmniej 30 min, gdyż dopiero wtedy spalane są tłuszcze. Czekam na jakieś porady i sugestie. Pozdrawiam.

#2 Jagódka

Jagódka

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 29 October 2014 - 12:24 PM

Biegam już trzeci tydzień, ale cięgle nie wiem jak długo powinno i jak często. Może ktoś doświadczony podzieli się swoją wiedzą i wspomoże ciągle niedoświadczoną jeszcze koleżankę:)

#3 Jagusia

Jagusia

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 January 2015 - 07:37 PM

Witam ...ja biegam od wiosny...jesli przesadzicie kontuzja murowana ja uszkodzilam staw skokowy i na 6 tyg bieganie z glowy

teraz biegam co 2 dzien po godzince i jest ok Pozdrawiam:)

#4 ares77

ares77

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 March 2015 - 12:12 PM

Kilka razy zaczynałem biegać i zawsze miałem zakwasy. Czy znacie jakieś sposoby, by ich uniknąć? Czy taka emulsja http://www.cyklotur....alm,289814.html może pomóc?

#5 krakusek

krakusek

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 March 2015 - 11:02 AM

Witam biegaczy.Biegam od ponad roku,ale od 3 miesiecy boli mnie lewa strona brzucha tzn w okolicy lewego podżebra.Podczas biegu bol sie nasila i przestaje.Czy ktos moze na ten temat sie wypowiedziec?

#6 Aska85

Aska85

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 April 2015 - 01:56 PM

Biegaj tyle ile możesz na samym początku. Jak wejdziesz  wprawę to wtedy będziesz biegać więcej, częściej. Wiadomo początkujący mają najgorzej.

#7 dajla

dajla

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 May 2015 - 09:23 PM

Ja biegam co drugi dzień, coraz dłużej. Żadnych zakwasów już nie mam i biega mi sie lekko :) Bardzo lubie ten sport, nie należy zapominać przy tym o nawadnianiu, najlepeij mieć ze soba jakiś izo.

#8 gregorek

gregorek

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 01 June 2015 - 09:36 PM

Na początek wystarczą weekendowe przebiezki.

Multisport competition triathlon IronMan 70.3 Haugesund Norway 2015.

#9 kwiatuszek

kwiatuszek

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 November 2015 - 10:35 AM

Staram się biegać codziennie, najgorzej mam gdy przychodzą te nasze kobiece dni, u mnie jest wtedy naprawdę ciężko - http://beactive.pl/b...owaznym-okresem , czytałam wiele takich artykułów, ale niestety nie znalazłam sposobu dla siebie :(

Może jakaś zagorzała biegaczka coś doradzi?

#10 wegorz1234

wegorz1234

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 April 2016 - 10:04 AM

Generalnie na początku najlepiej zorganizować sobie trochę czasu, by móc regularnie biegać, potem dobrze się rozgrzać, wybrać odpowiedni rodzaj biegu (w twoim przypadku polecałbym biegi długie) i potem się rozciągnąc, by uniknąc zakwasów. Wiem, że na początku możesz mieć problemy z motywacją do regularnych ćwiczeń (sam tak miałem ;)), ale wierzę, że świetna sylwetka, jaką możesz uzyskać cię zmotywuje do działania, takie podstawowe wskazówki znajdziesz tutaj: http://www.biomedica...gacza-6405.html

#11 kamilkowa

kamilkowa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 May 2016 - 03:25 PM

Polecam serdecznie artykuł, który dobrze przygotował mnie do rozpoczęcia mojej przygody z bieganiem :) http://www.biomedica...egac-6356.html

Zwróćcie uwagę na błedy jakie najczęściej się powtarzają i unikajcie ich ;) pozdrawiam

#12 alehandra

alehandra

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 August 2016 - 01:22 PM

Jaki czas można biegać na początek? Nie chciałabym przeciążyć organizmu ani złapać kontuzji, a jestem naprawdę początkująca :)

Mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Andrzej Sapkowski 

#13 merkel

merkel

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 February 2017 - 09:23 PM

warto pomyśleć o planie treningowym od samego poczatku. Układane sa w zależności od kondycji i celów jakie chcesz osiągnąć :) ja mieszkam w okolicy Warszawy i plan treningowy mam od KS Staszewscy. Co miesiąc sobie weryfikujemy i układamy, a biegam w porach jakie mnie pasują już sama. 

#14 nikola90

nikola90

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 April 2019 - 03:53 PM

Ja powoli znów wracam do biegania. Póki co nie mam jakiś szałowych wyników czasowych ani dystansu, ale ważne jest dla mnie, że w końcu znów tego spróbowałam. Ale o ile wcześniej nie miałam żadnych problemów, tak teraz trochę uciążliwe są dla mnie obtarcia stóp i twarda skóra, która powoduje czasami nawet ból. Musiałam przetestować kilka kosmetyków, aż trafiłam na taki krem zmiękczający do pięt https://www.manfoot....zajacy-do-stop/ (który razem za mną stosuje mój facet). Po kilku zastosowaniach różnica była ogromna i okazało się, że wystarczy kilka takich prostych zabiegów, a wszystko wraca do normy i skóra staje się delikatna i miękka. Wbrew pozorom to niby nie jakaś bardzo skomplikowana dolegliwość, ale potrafi skutecznie utrudnić bieganie czy nawet chodzenie, co czasami było już bardzo denerwujące. Teraz staram się biegać tak niecałą godzinkę dziennie, kilka razy w tygodniu (ale bardzo wolnym, spokojnym tempem) i na ten moment to jest dla mnie wystarczające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych